Psychologia żywienia. Monika Świątkowska




 

21 grudnia, sobota, czas przedświąteczny. Wchodząc do przepełnionych sklepów, patrząc na programy w telewizji i internecie, możemy wysnuć wniosek, że większość z nas świętuje przy suto zastawionym stole - bez względu na to, co i z kim świętuje... Przygotowujemy się do wspólnego celebrowania: kupujemy, gotujemy, a następnie konsumujemy - ale czy tylko? Oczywiście że nie. I może właśnie dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę na temat psychologi żywienia? Dowiedzieć się  jakie są rodzaje i uwarunkowania zachowań żywieniowych, jakie są style jedzenia czy modele modyfikacji zachowań żywieniowych. 

 



Optymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życie. Martin E.P. Seligman


 

Magia świąt tuż, tuż? Dla jednych cudowny czas spędzony w gronie najbliższych, dla innych ... no właśnie. Są osoby, które nie myślą z radością o tym, co ich czeka w najbliższym czasie. Co można z tym zrobić? Zostało jeszcze kilka dni. Afirmacje, medytacje, ucieczka na koniec świata, a może... wizyta w bibliotece i wypożyczenie czegoś na pocieszenie, np. Optymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życie Martina E.P. Seligmana.

Wspólnie z autorem możemy poszukiwać źródeł i nowych dróg. Zrozumienie tego, co się z nami dzieje, tego, co nas spotyka, może być ważnym krokiem w odnalezieniu spokoju i optymizmu, nie tyko w te święta. Polecamy!

Podróż do świata uczuć. Bożenna Wardęszkiewicz, Elżbieta Zawadzka


 

Wielu z nas marzy o dalekich podróżach, niektórym udaje się nawet zrealizować te marzenia.

Są osoby, dla których celem podróżniczych planów jest eksplorowanie najbliższego otoczenia i to niejednokrotnie cieszy ich bardziej niż wyjazdy tych, którzy nie znajdują ukojenia nawet na końcu świata.  

Książka, którą chciałabym Państwu polecić, zaprasza nas do innej podróży: podróży do świata uczuć. 

Na pewno, zanim zaczniemy mówić o emocjach z innymi osobami, musimy maksymalnie przepracować swoje. (Prze)myśleć, (do)kształcić się, (prze)czytać fachową literaturę.

Autorki polecanej książki zaczynają podróż do świata uczuć od teorii: rozwój emocjonalny, inteligencja emocjonalna, procesy grupowe, przechodząc ostatecznie do sedna tej książki, a mianowicie opisu programu edukacyjnego i terapeutycznego dla dzieci.  

Żeby zacząć podróż, trzeba zrobić pierwszy krok, a żeby zacząć rozmawiać z dziećmi i młodzieży, warto sięgnąć po omawianą książkę.